13 października 2020 16:11 | Aktualności

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

W XXV edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” naszą szkołę dzielnie reprezentowali nasi uczniowie . Tytuł laureata etapu wojewódzkiego uzyskali:

•  Adam Chynek kl. 8b
  •  Jakub Długosz kl. 8a
  •  Paweł Zatorski kl. 6e

Uroczyste podsumowanie XXV KONKURSU HISTORYCZNEGO im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”  odbyło się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W murach „Milusina” najlepsi uczniowie odebrali nagrody oraz pamiątkowe medale i dyplomy. Nasze województwo reprezentował m.in. Adam Chynek.
Do etapu ogólnopolskiego Konkursu zakwalifikowało się 64 najlepszych laureatów w tym już 35 absolwentów szkoły podstawowej. Uczniowie zmierzyli się w następujących blokach tematycznych:
- broń i barwa,
- eksponat muzealny,
- geografia militarna,
- zabytki i obiekty historyczne,
- historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film).
Uczestnicy konkursu zaprezentowali ponadprzeciętną wiedzę i godną podziwu pasję.

Adam Chynek uzyskał tytuł laureata, zajmując V miejsce w Polsce.

Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele historii –Renata Łukawska i Leszek Górski.

Gratulujemy !