| | | AAA
im. Stefana Żeromskiego
w Chmielniku

02 lutego 2020 22:51 | Aktualności

Biała Szkoła – czyli szkoła nieco inaczej…

52-osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Chmielniku ostatni tydzień pierwszego semestru spędziła realizując projekt edukacyjny Biała Szkoła. Zamiast tradycyjnej nauki w szkole, oni nabywali lub doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach lub deskach snowboardowych.

Tym razem wybraliśmy Krynicę – Zdrój, gdzie byliśmy zakwaterowani w Ośrodku wypoczynkowym Baśka. Codziennie realizowaliśmy zajęcia na stokach Centrum narciarskiego Master Ski w Tyliczu. Stacja dysponuje 4-os. koleją krzesełkową oraz pięcioma wyciągami. Centrum oferuje łącznie 7 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności oraz FunPark z niezapomnianymi przejażdżkami przez tunel i SnowPark dla snowboardzistów. Uczniowie ambitnie i z dużym zaangażowaniem podejmowali nowe wyzwania, z radością przechodzili do coraz trudniejszych technik  korzystając z pomocy nauczycieli szkoły – instruktorów narciarstwa zjazdowego: p. Renaty Banachowskiej, p. Anetty Sobiegraj,  p. Justyny Zamojskiej, p. Sławomira Wrony i p. Grzegorza Zychowicza. Nad realizacją całego projektu czuwała kierownik wycieczki - p. Urszula Pasternak. Po wyczerpujących zajęciach na stoku czekała na nas smaczny obiad w ośrodku, a następnie równie ekscytujące popołudnie. W ciągu kolejnych dni realizowaliśmy zaplanowane punkty programu. I tak… w pierwszej kolejności wjechaliśmy koleją linowo – terenową na Górę Parkową (642m), której szczyt rozświetla 100 tys. światełek LED, tworząc magiczny Park Światła. Kolejnego dnia doskonaliliśmy umiejętności jazdy na łyżwach na pełnowymiarowej hali lodowej MOSiRu w Krynicy-Zdroju. Nie mogło nas także zabraknąć na szczycie Jaworzyny Krynickiej (1114m), jednego z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Koleją gondolowa wjechaliśmy na szczyt, skąd podziwialiśmy panoramę gór.  Odwiedziliśmy  także główną Pijalnię Wód przy krynickim Deptaku oraz zakupiliśmy regionalne pamiątki. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy we wspólnym ognisku, podsumowującym cały projekt. Przez cały tydzień sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda, dlatego też warunki narciarskie były wymarzone. Wyjazd uważamy za udany… a nabyte umiejętności, wspomnienia i zdjęcia pozostaną z nami na zawsze.

Opiekunowie grupy