| | | AAA
im. Stefana Żeromskiego
w Chmielniku

30 stycznia 2020 19:55 | Aktualności

"Czujka na straży twojego bezpieczeństwa"

W dniu 22.01.2020 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych, klas pierwszego etapu edukacyjnego oraz klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej, zastępcą komendanta, panem Pawłem Nykiem. Prelekcja  pod hasłem „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Uczniowie wysłuchali ciekawej pogadanki, obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki dotyczące zagrożeń pożarowych. Był też czas na dyskusję i pytania od dzieci, na które pan Paweł chętnie odpowiadał.

Na zakończenie spotkania, w związku ze zbliżającymi się feriami, został poruszony temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz uczniowie serdecznie dziękują za przeprowadzenie wartościowej pogadanki na bardzo ważny temat. Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie internetowej Państwowej Straży Pożarnej.

M. Bednarek