| | | AAA
w Chmielniku

30 stycznia 2020 19:31 | Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II E

Dnia 22 stycznia 2020 r. klasa II E przygotowała spotkanie  z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość przybyli nasi kochani dziadkowie,  pani dyrektor Renata Nowak oraz rodzice. Wykonawcy przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali swoje umiejętności w programie słowno- muzyczno-tanecznym pt.: „Co robili nasi dziadkowie, jak byli tacy jak ja mali?”. Dzieci, ubrane w piękne ludowe stroje, przypomniały, co robili dziadkowie, jak byli w ich wieku oraz wykonały układy taneczne do piosenek: „Czerwone jabłuszko” (kujawiak), „Zasiali górale owies” (trojak), „Poszło dziewczę po ziele” (grozik),  a na koniec  pięknie zatańczyły krakowiaka. Po przedstawieniu każda babcia i każdy dziadek   otrzymali samodzielnie wykonane przez wnuków upominki w postaci obrazków i „słodkie koszyczki”. Występy bardzo się podobały, a uczniowie usłyszeli od gości wiele ciepłych słów i pochwał. Babcie i Dziadkowie z wielką dumą oglądali swoje wnuki, a niektórym ze wzruszenia łezka zakręciła się w oku.