08 października 2019 08:31 | Aktualności

„Różaniec za Chorych”

W dzień NMP Różańcowej (07.10.2019 r.) uczniowie z kl. V f, z grupy „Płomyków Ducha Świętego”, z s. Konstancją odwiedzili pacjentów z ZOL w Chmielniku. Głównym celem spotkania była modlitwa o łaskę zdrowia dla chorych i cierpiących oraz o błogosławieństwo Boże dla Personelu medycznego. Na tę okoliczność przygotowano stolik z figurą Matki Bożej i zapalono świece. Uczniowie, odmawiając część radosną różańca św., przy każdej tajemnicy odgrywali ewangeliczną scenkę. Pod koniec spotkania podeszli do wszystkich starszych osób, przekazując im dobre słowo i uścisk. Po wspólnym śpiewie podczas pożegnania  otrzymali cukierki z zaproszeniem na kolejne spotkanie. Takie odwiedziny, gdy spotyka się człowiek młody ze starszym, mają szczególną wymowę i niosą wzajemne umocnienie. Nasi uczniowie w swej wrażliwości doceniają i cieszą się takim zaproszeniem.