02 października 2019 20:57 | Aktualności

Bawiliśmy się jak za dawnych lat…

Uczniowie klasy 1c wraz z rodzicami wzięli udział w niedzielnych (29.09.2019r.) zajęciach sportowych pn. „Gramy i skaczemy w gumę” zorganizowanych w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU. Prosta, pożyteczna i ponadczasowa – tak w skrócie można określić podwórkową zabawę w gumę. Rozwija ona koordynację ruchową, skoczność, poprawia ogólną kondycję, co najważniejsze – pozwala na bezpośredni kontakt z rówieśnikami, przygotowując dzieci do dorosłego życia. Nie wymaga ona specjalistycznego sprzętu, jedyną niezbędną rzeczą do jej praktykowania jest kawałek wolnej przestrzeni. Dlatego korzystając z pięknej pogody, po krótkiej rozgrzewce przystąpiliśmy do realizacji celu naszego spotkania – nauki gry w gumę. W większości zajęcia prowadzili sami rodzice, którzy mieli za zadanie nie tylko zachęcić swoje dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim przekazać im swoją wiedzę i tzw. ruchy w zakresie gry w gumę. Zabawa była przednia, dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, pokonując stawiane przed nimi trudności. Rodzice instruowali, pomagali i mobilizowali, wzmacniając w ten sposób łączące ich więzi. Zabawa pełna emocji zakończyła się poczuciem przeżycia czegoś innego i wyjątkowego. Całe wydarzenie poprzedzone zostało prelekcją na temat zdrowego odżywiania.