01 października 2019 09:39 | Aktualności

Europejski Tydzień Sportu – Na rowerach po zdrowie

28 września br. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym. Impreza ta zgromadziła 23 miłośników dwóch kółek.

Trasa dwudziestokilometrowej wycieczki przebiegała od chmielnickiego ratusza przez Lubanię, Różankę i Wierzbie do miejsca odpoczynku i posiłku w Drugni. Na powrót do Chmielnika wybraliśmy malowniczą leśną drogę przez Łagiewniki i Lubanię.

Wszyscy uczestnicy rajdu zostali podzieleni na dwie grupy, którymi opiekowali się: Katarzyna Furman, Piotr Idzik, Radosław Ozóg i Robert Wójcik.

Już od początku trasy towarzyszyły nam dodatkowe i nieprzewidziane „atrakcje” . Niektóre rowery nie chciały współpracować ze swoimi rajdowcami, ale dzięki pomocy naszego mobilnego serwisu technicznego poradziliśmy sobie ze wszystkimi problemami.

Na miejscu biwakowym w Drugni odbył się piknik z kiełbaskami, ziemniakami pieczonymi w ognisku i piankami przygotowanym specjalnie na tę okazję przez panią Edytę Wesołowską, mamę Ali - uczestniczki rajdu. Wszyscy wysłuchali także prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Wzięli również udział w konkursie  rowerowym, którego zwycięzcą został Karol Rasała z klasy 8b.

Do Chmielnika wszyscy wrócili w doskonałych humorach, zadowoleni z miło i zdrowo spędzonego czasu.