26 września 2019 10:48 | Aktualności

Europejski Tydzień Sportu „20 minut dla zdrowia”

24 września 2019 r. blisko 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w akcji „20 minut dla zdrowia” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Akcja zorganizowana przez grupę biegową Run Team Chmielnik, Urząd Miasta i Gminy Chmielnik oraz Zespół Placówek Oświatowych w Piotrkowicach miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną, jaką jest bieganie. Uczestnicy mieli okazję spotkać się i porozmawiać z gościem imprezy, lekkoatletką Katarzyną Furmanek, medalistką mistrzostw Europy w rzucie młotem. Następnie, po wspólnej rozgrzewce, uczniowie wzięli udział w 20-minutowym biegu na kompleksie sportowym nowo wybudowanej szkoły w Piotrkowicach. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników otrzymał wyjątkowy medal upamiętniający akcję.