Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, z siedzibą ul. Szkolna 7, 26-020 Chmielnik tel: 41 354 21 13 email: zeromszczaki@op.pl Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych możliwy pod adresem email: rodo.oswiata@chmielnik.com Dbamy o to, aby Państwa dane były odpowiednio zabezpieczane a ich przetwarzanie było jasne, rzetelne i zgodne z przepisami. W swoich postępowaniu kierujemy się przepisami prawa regulującymi zasadami ochrony danych osobowych.

18 czerwca 2019 09:18 | Aktualności

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku

W dniu 9.06.2019 r. w naszej szkole już po raz czwarty został zorganizowany Piknik Rodzinny przy współpracy Rady Rodziców, grona pedagogicznego i uczniów. Celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach, a także propagowanie sportowego, czyli zdrowego stylu życia. I mali, i duzi dobrze się bawili oraz uczestniczyli we wszystkich atrakcjach, jakie zostały przygotowane. Jedną z nich był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu formacji tanecznej „Abracadabra” i Chmielnickich Mażoretek. Taniec towarzyski zaprezentowali Zuzanna Musiał i Filip Dziewięcki z klasy VI a, mistrzowie Polski w kategorii Salsa Couple Junior Open. „Równie pięknie” jak ich poprzednicy wystąpił Kabaret Uzdolnionych Nadzwyczaj w  „Tańcu Trzech Łabędzi”. Ponieważ śpiewać  (przykładowo pod prysznicem) trochę lepiej lub gorzej każdy może, więc „trochę” lepiej i nie „pod prysznicem”, ale pod kierunkiem p. Sławomira Grabki  i p. Kamila Kryczki zaśpiewały dziewczyny z klas czwartych.
Zwłaszcza męska część publiczności miała okazję „nacieszyć oczy” najpiękniejszymi kobietami naszego regionu, które reprezentowały ziemię świętokrzyską w wyborach Miss Polski w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Zadbał o to Kabaret Uzdolnionych Nadzwyczaj, prezentując „Miss Piękności spod Łysicy”.
Bardzo ciekawy występ zaprezentowali zawodnicy Klubu Karate Morawica, którego głównym instruktorem jest sensei Andrzej Horna, posiadający stopień mistrzowski 1 Dan w Karate Kyokushin.
Umieć śpiewać – talent, umieć grać – talent, a umieć jedno i drugie – to… I tu zaprezentowały się utalentowane rodziny państwa Tetelów i Kryczków, biorąc udział w rodzinnym  „śpiewaniograniu”.
Jak zwykle, nie zabrakło wśród dzieci i rodziców chętnych do rozegrania meczów: piłki koszykowej (mamy – córki) oraz piłki nożnej (ojcowie – synowie), które tak grającym, jak i dopingującym dostarczyły wielu emocji. Równie emocjonujące okazały się konkurencje sportowe dla poszczególnych klas takie jak: gry i zabawy, dwa ognie (rodzice – dzieci) oraz Mecz Szkółek Piłkarskich Football Academy Chmielnik – Body & Brain. Oczywiście, jak na prawdziwych sportowców przystało, wszystkie rozgrywki rozpoczęli
od rozgrzewki. W szkolnej kawiarence, przygotowanej przez rodziców, można było skosztować pysznych, jak zawsze, wypieków mam oraz napić się kawy lub herbaty. Z kolei tatusiowie oferowali pyszną, grillowaną kiełbaskę. Powodzeniem cieszyły się również atrakcje takie jak „wesoły makijaż”  oraz „magiczny świat baniek mydlanych”. Wielu emocji dostarczyły gry w kule oraz planszowe.
Ponieważ „śpiewać każdy może”, to tym bardziej tańczyć. Tak więc na zakończenie Pikniku Rodzinnego chętni, wśród których znaleźli się rodzice, dzieci i nauczyciele, wzięli udział w nauce integracyjnego tańca, czyli Belgijki.
Piknik dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i pokazał, że wszyscy potrafią wspólnie się bawić. Zakończył się sukcesem dzięki dużemu zaangażowaniu i nieocenionej pomocy rodziców, a także pomocy finansowej udzielonej przez sponsorów.

Dziękujemy!

Piknik Rodzinny 2019