10 października 2017 17:30 | Aktualności

20 minut dla zdrowia

W piątek 6 października o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły z klas IVb, IVe i Va uczestniczyli w akcji "20 minut dla zdrowia" organizowanej przez Run Team Chmielnik.  Akcja została przeprowadzona w ramach projektu "Zrób pierwszy krok - razem zrobimy ich tysiące". Z powodu deszczowej pogody spotkanie z gościem, Łukaszem Woźniakiem, najbardziej utytułowanym biegaczem naszego regionu oraz dwudziestominutowy bieg odbyły się w hali gimnastycznej LO. Na początku gość w krótki i ciekawy sposób przedstawił historię swojego biegania, po czym przeprowadził rozgrzewkę przygotowującą do biegu. Opiekunowie byli pełni obaw, czy młodzi biegacze wytrwają do końca. Jednakże wszyscy uczestnicy ukończyli bieg i w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Po intensywnym wysiłku owoce i napoje rozdane przez organizatorów smakowały wyjątkowo.

Grzegorz Zychowicz

20 minut dla zdrowia