24 września 2017 19:07 | Aktualności

Europejski Dzień Bez Samochodu

Dzień 22 września to Europejski Dzień Bez Samochodu. W naszej szkole podjęliśmy z tej okazji  wiele zadań. Kilka dni wcześniej ogłosiliśmy konkurs plastyczny. Nagrody w konkursie ufundował sklep Decathlon. Przygotowaliśmy również gazetkę promującą nadchodzącą akcję. Dużym zainteresowaniem cieszył się towarzyszący gazetce rower  i manekin ubrany w strój rowerzysty.  Zachęciliśmy również całą społeczność szkolną do tego, aby sportowym ubraniem w zielonym kolorze podkreślić proekologiczny charakter tego dnia. 21 września na parkingu szkolnym uczniowie naszej szkoły pomimo padającego deszczu, rozdawali ulotki informacyjne rodzicom przywożącym samochodami swoje pociechy. Zachęcali, by w ten jeden dzień zapomnieć o samochodzie i zamienić go na rower lub przyjść do szkoły pieszo. Niestety, następnego dnia parking nie „świecił pustkami”, chociaż z pewnością samochodów było dużo mniej niż zwykle. Kierowcom, którzy nie zastosowali się do „Dnia bez samochodu”, uczniowie wręczali czerwone kartki. Mieli przy tym dużo frajdy.W klasach I-III nauczyciele zaprezentowali uczniom przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną oraz przeprowadzili pogadanki.  Klasy starsze uczestniczyły w prelekcji pt: ”Zrób pierwszy krok, razem zrobimy ich tysiące”. Poprowadzili ją członkowie grupy Run Team Chmielnik. Zachęcali uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zdrowego odżywiania się. Zaprosili również do uczestnictwa w treningach biegowych, które organizowane są w każdą niedzielę i realizowane w ramach projektu. Po prelekcji wybrane klasy pod opieką nauczycieli poczyniły „pierwszy krok” w kierunku biegania, biorąc udział w rajdzie biegowym do lasu.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Mamy nadzieję, że ten dzień uświadomił nam, że możemy zrobić coś dobrego dla środowiska  i przy okazji dla swojego zdrowia.

Nauczyciele odpowiedzialni:

Małgorzata Lech