25 czerwca 2017 22:35 | Aktualności

Wycieczka do Krakowa, Inwałdu i Wadowic

W dniu19 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka do Krakowa, Inwałdu i Wadowic , w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i wychowawcy  Szkoły Filialnej w Lubani.

Wyruszyliśmy punktualnie o godzinie ósmej.Droga do stolicy Małopolski upłynęła nam w miłej, rodzinnej atmosferze. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, umiejscowione na tzw. "Białych Morzach" w Krakowie.W centrum świątyni znajdują się relikwie Św. Jana Pawła II. Obiekt jest wotum dziękczynnym narodu za pontyfikat Karola Wojtyły.Następnie udaliśmy się do Inwałdu ,gdzie w ciągu paru godzin zwiedziliśmy niemal cały świat. W Parku Miniatur i Marzeń mieliśmy okazję podziwiać 50 modeli niezwykłych budynków wykonanych w skali 1:25.Idąc pomysłowo zaprojektowanymi alejkami oglądaliśmy min. Akropol, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Big Bena, Sfinksa  i wiele, wiele innych replik. Każdy znalazł coś dla siebie, starsi uczniowie szukali wrażeń w symulatorze 5DMAX,w egipskim pałacu strachów czy na autoscooterach. Młodsi świetnie bawili się na super ślizgu, kole młyńskim czy dziecięcej karuzeli. Po smacznym posiłku i krótkiej przerwie wyjechaliśmy w kierunku Wadowic. W 2014 roku Dom Rodzinny Ojca Świętegoprzekształcony został w nowoczesne muzeum, w którym multimedialna wystawa narracyjna przybliża życie, działalność i nauczanie Jana Pawła II. Muzeum zostało podzielone na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum – jest mieszkanie Wojtyłów, gdzie Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.To także podróż w czasie przedstawiająca najnowszą historię Polski, nieznaną najmłodszym uczestnikom wycieczki. Muzeum opuściliśmy pokrzepieni nauką Ojca Świętego. Po zakupieniu pamiątek i wadowickich kremówek, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Wycieczka do Krakowa, Inwałdu i Wadowic